• zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie

Niewątpliwym atutem Hotelu Silvia Gold jest mieszczący się w nim MiniBrowar Majer, w którym warzymy cztery gatunki niepasteryzowanego i niefiltrowanego piwa. Wszystkie gatunki piwa Majer (jeśli tylko pozwala na to receptura) tworzone są zgodnie z najstarszą normą piwną z 23.04.1516 roku – Beyerischem Reinheitsgebot, głoszącą iż do produkcji piwa używa się jedynie czterech składników: wody, słodów, drożdży oraz chmielu.

Wierzymy, że dobre piwo może powstać wówczas gdy zostanie wytworzone z najwyższej klasy naturalnych składników oraz zgodnie z tradycyjnymi technikami warzenia. W tej kwestii nie uznajmy kompromisów, dlatego nasze piwa tworzymy jedynie z produktów najwyższej jakości, sprowadzamy je z Bambergu z najbardziej znanej na całym świecie słodowni Weyermann. Piwa Majer są mieszanką nawet do siedmiu rodzajów słodu, a proces produkcji nie jest w żaden sposób przyśpieszany i trwa w zależności od gatunku od trzech do nawet i dwunastu tygodni.

Wszystkie nasze piwa dostępne są także w półlitrowych, bezzwrotnych butelkach.

Co nas wyróżnia?

Niepowtarzalny smak

Piwa Majer są unikalne, naturalne, wyraźne… Stworzone dla koneserów dobrych piw, stale poszukujących nowych smaków.

Starannie wyselekcjonowane naturalne surowce

Uznane za najlepsze na świecie słody Weyermann z Bambergu oraz skrupulatnie dobrane chmiele z Bawarii gwarantują najwyższą jakość piwa.

Tradycyjna technika warzenia

Gdy tylko receptura na to pozwala warzymy piwa zgodnie z najstarszą normą piwną z 23.04.1516 roku – Bayerischen Reinheitsgebot. Zgodnie, z którą używamy tylko naturalnych surowców, a na każdy etap produkcji przeznaczamy niezbędny mu czas. Właśnie dlatego większość piw Majer gotowych jest do spożycia dopiero po 8 tygodniach od rozpoczęcia procesu produkcji.

Koncentracja na procesie produkcji

Niewielkie moce produkcyjne pozwalają na staranną kontrolę procesu produkcji oraz dają możliwość tworzenia niepowtarzalnych produktów

  • Piwowarzy

    To on Wam tego piwa nawarzy!

    Karol Kościelniak

    Piwowar z zamiłowania

    Urodzony w Bielsku-Białej, technik elektryk, absolwent Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. „Od osiemnastego roku życia zacząłem poszukiwania nowych smaków i sposobów warzenia złocistego trunku. Wówczas na naszym krajowym rynku były warzone prawie wyłącznie lagery. To skłoniło mnie      do  rozpoczęcia poszukiwań zagranicznych piw. W 2005 roku po powrocie z USA, gdzie po raz pierwszy zwiedziłem browar restauracyjny, zainteresowałem się piwowarstwem domowym. Znalazłem pierwszy w kraju sklep internetowy  z akcesoriami i uwarzyłem moje debiutanckie piwo w domu. To był moment przełomowy.

    Pracowałem w Browarze Tyskim, a także w browarze restauracyjnym Browarze Miejskim w Bielsku-Białej.               Od  września 2014 warzę piwo w gliwickim Minibrowarze Majer. Do moich najważniejszych osiągnięć zaliczam zdobycie I miejsca w kategorii Czeski Pilsner (2014r.) na Festiwalu Birofilia w Żywcu w konkursie piw domowych oraz trzy III miejsca na podium w latach poprzedzających. Szczególnie cieszy mnie to, że pasja warzenia piwa, czuwania nad całym procesem, komponowania składników i radość z efektów  stały się moją pracą, częścią mojego życia.  Tym serdeczniej zapraszam Państwa do zwiedzania Minibrowaru MajEr także w języku angielskim oraz           do degustacji naszych piw.”

    Moje ulubione gatunki piw to stouty, AIPY, kwaśne typu belgijskiego

  • Nasze piwa

    JASNY LAGER

    Subtelny jasny Kellerbier o złotej, nieznacznie mętnej barwie, będący mieszanką idealnie dobranych 4 różnych słodów jęczmiennych. To stosunkowo lekkie piwo o zawartości ekstraktu 11,8%, zawierające tylko 4,3% alkoholu. Ma delikatny aromat, po trosze słodkawy, po trosze kwaskowaty, zaś po ogrzaniu z wyczuwalnymi w smaku nutami kwiatowymi.

    SCHWARZBIER

    Wytrawny Schwarzbier o wyjątkowych walorach aromatyczno-smakowych. Bukiet zapachowy rozwija się w nim nieśpiesznie, ujawniając odcienie świeżo zmielonej kawy z czekoladą wzbogacone o nuty karmelowe i słodycz palonego jęczmienia. Majer Schwarzbier to mieszanka aż 7 różnych rodzajów słodów jęczmiennych, w tym słodów wędzonych.

    WEIZEN

    Klasyczny wytrawny Hefeweizen, wielokrotnie nagradzany na konkursach piwnych. Ma naturalnie zmętniony drożdżami bladozłoty kolor. Czaruje niezwykłym i miłym dla powonienia bukietem zapachowym z zawartością dojrzałych bananów i goździków oraz delikatnej wanilii. Rozkoszny i subtelny, lekko kwasowy smak z wyczuwalnymi owocowymi i trawiastymi nutami w tle, dopełnia harmonii doznań.

    INNE PIWA SEZONOWE

    W gliwickim Majerze nie ograniczamy się do produkcji jedynie podstawowych i klasycznych gatunków piw. Regularnie proponujemy gościom naszego Minibrowaru nieco bardziej wyszukane, specjalne smaki, nad którymi pracujemy. Wszystkie z nich są efektem starannej selekcji słodów oraz cierpliwego leżakowania piw sezonowych, takich jak m.in.: STOUT OWSIANY, ALTBIER, EXTRA SPECIAL BITTER, DUNKELWEIZEN, APA czy KOŹLAK.

  • Oferta / hurt

    Dzielimy się Majerem z innymi!

    Jeśli prowadzą Państwo pub, bar lub restaurację i chcielibyście włączyć do swojego menu wyjątkowe niszowe piwa, z radością zapraszamy do współpracy z Minibrowarem Majer. Prowadzimy sprzedaż hurtową piwa, głównie skierowaną do wszelkich lokali gastronomicznych. Piwo dostarczamy do punktów sprzedaży bezpośrednio po rozlaniu do butelek lub w beczkach typu keg – zawsze z gwarancją świeżości produktu.

    Naturalne produkty wymagają większej uwagi

    Czuwając nad niezmiennie wysoką jakością Majera, naszym partnerom przekazujemy wytyczne gwarantujące zawsze pełnię smaku oraz zadowolenie klientów:

    • Piwo Majer zawsze musi być przechowywane w chłodnym miejscu;
    • Piwo butelkowe posiada 2-tygodniowy termin ważności;
    • Zamknięta beczka keg trzymana w chłodni  posiada 4-tygodniowy termin ważności;
    • Beczka keg po otwarciu jest przydatna do spożycia przez 4 dni.

    Wysyłka

    Mniejsze zamówienia wysyłamy w kartonach przesyłką kurierską, natomiast większe przesyłamy na paletach lub własnym transportem.

    Niezbędne dokumenty

    Przed dokonaniem zakupu prosimy o przekazanie skanów następujących dokumentów:

    • NIP,
    • REGON,
    • Wpis do KRS lub odpis z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG)
    • koncesja na sprzedaż alkoholu wraz z potwierdzeniem ostatniej wpłaty.

    Krzysztof Majnusz
    email: krzysztof.majnusz@hotelsilvia.pl
    tel: 600 086 466

    Dane firmy:
    Hotel Silvia Maria i Ernest Majnusz
    44-100 Gliwice, ul. Studzienna 8
    NIP: 631-010-89-47

  • Proces produkcji

    Od ziarenka do kufla – tak warzymy Majera!

    Śrutowanie – Celem śrutowania jest ułatwienie rozpuszczenia składników ekstraktywnych słodu w wodzie, pobudzenie działania enzymów oraz stworzenie „materiału” do budowy warstwy filtracyjnej brzeczki w kadzi.

    Zacieranie – Pierwszą fazą produkcji piwa, trwającą około półtorej godziny jest zacieranie, które odbywa się w kadzi warzelnej. W skład zacieru wchodzą podstawowe składniki takie jak woda i słód (jęczmienny lub pszeniczny). Zacier jest podgrzewany, tak aby znajdująca się w ziarnach skrobia mogła przekształcić się w gotowe do fermentacji cukry.

    Filtracja – W wyniku filtracji przygotowanego wcześniej zacieru powstaje ciecz zwana brzeczką. Stałe pozostałości składające się z łusek nasion oraz nierozpuszczalnych resztek tworzą zaś tak zwane młóto.

    Gotowanie i klarowanie – Klarowna brzeczka wpuszczana jest do kotła warzelnego, gdzie w fazie gotowania dodawany jest chmiel. Ilość tego składnika tak jak i moment jego dodania wpływają na aromat i goryczkę końcowego produktu. Z reguły część chmielu dodawana jest w początkowej fazie gotowania, reszta w końcowych minutach procesu. Klarowanie gorącej brzeczki odbywa się w tzw. whirpoolu (kadzi wirowej), a następnie klarowna brzeczka schładzana jest z temperatury wrzenia do około 10°C lub 20°C – w zależności od gatunku piwa.

    Fermentacja – Kolejna faza przebiega w kadziach fermentacyjnych i trwa, zależnie od gatunku piwa, od 3 do 8 dni. Proces fermentacji inicjowany jest przez drożdże piwne, które przekształcają cukry w alkohol i dwutlenek węgla. Rozróżniamy dwa typy fermentacji (uzależnione od temperatury, w której pracują drożdże): górną i dolną.

    Leżakowanie – Celem leżakowania jest przede wszystkim uzyskanie stabilności fizykochemicznej piwa, nasycenie piwa dwutlenkiem węgla, sklarowanie płynu oraz wytworzenie właściwego bukietu smakowo-zapachowego. W zbiornikach leżakowych piwo dojrzewa przez okres mniej więcej od 2 do 6 tygodni.

    Wyszynk – Dojrzałe piwo przekazywane jest do zbiorników pośredniczących, z których to już bezpośrednio trafia do nalewaków na barach ku uciesze gości i naszej!