JASNY LAGER

Subtelny jasny Kellerbier o złotej, nieznacznie mętnej barwie, będący mieszanką idealnie dobranych 4 różnych słodów jęczmiennych. To stosunkowo lekkie piwo o zawartości ekstraktu 11,8%, zawierające tylko 4,3% alkoholu. Ma delikatny aromat, po trosze słodkawy, po trosze kwaskowaty, zaś po ogrzaniu z wyczuwalnymi w smaku nutami kwiatowymi.

SCHWARZBIER

Wytrawny Schwarzbier o wyjątkowych walorach aromatyczno-smakowych. Bukiet zapachowy rozwija się w nim nieśpiesznie, ujawniając odcienie świeżo zmielonej kawy z czekoladą wzbogacone o nuty karmelowe i słodycz palonego jęczmienia. Majer Schwarzbier to mieszanka aż 7 różnych rodzajów słodów jęczmiennych, w tym słodów wędzonych.

WEIZEN

Klasyczny wytrawny Hefeweizen, wielokrotnie nagradzany na konkursach piwnych. Ma naturalnie zmętniony drożdżami bladozłoty kolor. Czaruje niezwykłym i miłym dla powonienia bukietem zapachowym z zawartością dojrzałych bananów i goździków oraz delikatnej wanilii. Rozkoszny i subtelny, lekko kwasowy smak z wyczuwalnymi owocowymi i trawiastymi nutami w tle, dopełnia harmonii doznań.

INNE PIWA SEZONOWE

W gliwickim Majerze nie ograniczamy się do produkcji jedynie podstawowych i klasycznych gatunków piw. Regularnie proponujemy gościom naszego Minibrowaru nieco bardziej wyszukane, specjalne smaki, nad którymi pracujemy. Wszystkie z nich są efektem starannej selekcji słodów oraz cierpliwego leżakowania piw sezonowych, takich jak m.in.: STOUT OWSIANY, ALTBIER, EXTRA SPECIAL BITTER, DUNKELWEIZEN, APA czy KOŹLAK.